Egy félidőig reménykedhettünk

Már négy góllal is vezetett, mégis simán kikapott Vácon az Eger SBS Eszterházy.

Az Orosháza elleni hazai győzelmet követően, győzelmei esélyekkel utazott váci bajnoki mérkőzésére az Eger SBS Eszterházy férfi kézilabdacsapata, holott, a szombat délutáni házigazda egy pozícióval előkelőbb helyről várhatta az egymás elleni bajnokit.

Jól is kezdődött a meccs, hiszen az első félidő jelentős részében a mieink állak jobban. A legnagyobb különbséget 10-6-os egri vezetésnél jegyezhettük a szünet előtt, és ekkor jogosan hihettük azt, hogy sikerül végig dominálni az összecsapáson.

Ehhez képest még a szünet előtt összejött az egyenlítés a hazaiaknak, így pedig a második játékrészben egy teljesen új csata kezdődhetett. Sajnos a térfélcsere utáni periódusban egyértelműn a házigazda játéka dominált, így folyamatosan tartani tudta magabiztos előnyét a Vác.

Az egriek hiába is próbálták tartani a lépést, nem sikerült szoros végjátékot kiharcolniuk, ezzel pedig nem nagyon maradt esély a pontszerzésre. Nagy kár ezért a meccsért, hiszen az első harminc perc alatt abszolút úgy tűnt, összejöhet az idegenbeli győzelem ehhez képest mégis sima hazai siker született.

Mestermérleg:

Gúnya Péter: - Köszönöm a csapatnak ezt a szép estét, nagy szívvel játszottak a fiúk. Nem volt egyszerű, de sikerült begyűjtenünk a nagyon fontos két pontot.

Tóth Edmond: - A Vác ma sokkal jobban akarta a sikert, mint mi.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

NB I., férfiak, 12. forduló
Váci KSE - Eger SBS Eszterházy 24-19 (10-10)
Vác, 300 néző. V.: Herczeg, Südi.
VÁC: DRISSZI - VASICS 6 (2), Csicsikalo 2, Topic 4, Koller 3, Lendvay 1, POPOVICS 5. Cs.: Vitáris - Törteli 2, D. Pavlovics, Ménfői, Tyiskov 1, Kerekes. Edző: Gúnya Péter.
EGER: STOCHL - Vancsics 1, Radojevics 2, Dutra 2, Petro, Szabó P. 2, ANTL 9 (5). Cs.: Repóth - Bajorhegyi, Kiss G., Lezák 2, Dobó Zs., Padla 1 (1). Edző: Tóth Edmond.
Az eredmény alakulása: 6. perc: 2-3, 16. p.: 3-7, 25. p.: 6-10, 31. p.: 11-10, 40. p.: 17-14, 50. p.: 18-17, 59. p.: 24-17.
Kiállítások (kétperces): 8 perc, ill. 8 perc.
Hétméteresek: 4/2. ill. 6/6.